Kładka przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze.

Autor: redakcja UMJG

6.8.2020 - 12:39

Ścieżka pieszo-rowerowa już się robi

Rozpoczęły się prace przy budowie trasy pieszo-rowerowej, łączącej ulicę Wiejską z Powstańców Śląskich w Jeleniej Górze.

Wykonawca zaczął od remontu kładki stalowej przy ul. Wiejskiej. Specyfikacja zakłada m.in. rozbiórkę nawierzchni kładki z betonu lanego na obiekcie, demontaż balustrad i poręczy na dojściu od strony ul. Wiejskiej, wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji (np. nakładek pasów balustrad), oczyszczenie całej konstrukcji stalowej, wykonanie balustrad stalowych od strony ul. Wiejskiej, wykonanie nowej, żelbetowej płyty pomostu, zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych, ułożenie izolacji nawierzchni pomostu – warstwa żywicy epoksydowo poliuretanowej.

W ramach zadania przewidziany jest też m.in. gruntowny remont drugiej kładki – żelbetowej. To największe zadania inwestycji, w wyniku której powstanie oświetlona trasa pieszo-rowerowa o długości 650 metrów.

Zadanie „Budowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Wiejską z ul. Powstańców Śląskich w Jeleniej Górze” – Etap II realizowane jest w ramach projektu „Budowa drogi rowerowej od ul. Ogińskiego do ul. Powstańców Śląskich”. Wykonawcą jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Ze szczegółami inwestycji można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej, link znajduje się TUTAJ.

Galeria
Image